İbrahim ŞENTÜRK

ICF PCC Koç-Eğitmen, Koç Mentörü

1977 İzmir’in Balçova ilçesinde doğdum. Eğitim hayatımı İzmir’de tamamladım. Halkla ilişkiler ve pazarlama alanında kurumsal firmalarda görev aldım.2001 yılında ulusal bir firmanın Antalya bölge müdürü olarak görev yaptım. 2006 yılında İzmir’e dönerek iş geliştirme ve pazarlama alanında aynı firmanın bünyesinde görevime devam ettim. 2009 yılında kendi şirketimi kurarak kitap ve eğitim sektöründe çalışmalarda bulundum. “Özgür Eller” projesi kapsamında Ege Bölgesindeki okul öncesi öğretmenleri için eğitimler ve seminerler düzenledim. 2016 yılında Ege Bölgesinde çocukların potansiyel ve farklı gelişim alanlarını ortaya çıkarabilecekleri “Atölye Maro” marangozluk atölyesini kurdum.

Kişisel gelişim alanında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Akredite Bütünsel Yaşam Koçluğu ve Öğrenci koçluğu, CCE onaylı Koçlar için NLP teknikleri ve Koçluk Oyunları eğitimlerini tamamladım. Tamamlamış olduğum diğer eğitimler arasında; Eğitici Eğitmenliği, Etkili Anne-Baba Eğitimi, Robotik Kodlama Eğitimi, Hızlı Okuma Yazma Eğitimi ve Hikâye Anlatıcılığı Eğitimi vardır.

Myk belgeli ve ICF’in PCC ünvanlı bir koç olarak 1.100 saatlik profesyonel koçluk ve 500 saatlik koç mentörlük eğitmenliği yaptım. Şu anda Association for Coaching® (AC) derneğinde Acredite süpervizyon yolculuğum devam etmektedir. Aynı zamanda bir şamanizm öğretisi olan “Öğrenme ders bitene kadar devam eder.” ilkesini benimseyen biri olarak 2.üniversite eğitimime Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmekteyim.

İnsanların mevcut olan potansiyellerini fark etmelerini sağlamak amacıyla birçok kurum ve kuruluşta eğitmenlik yaparak, ebeveyn çocuk ilişkileri, kuşak çatışmaları, etkin dinleme ve koç gelişim programları alanında çalışmalarımı yürütmekteyim.

AC (Association for Coaching) üyelik eş başkanı ve üyesiyim.

CTOS ACADEMY kurucu ortağı olarak, ICF akredite “Gelecek Nesil Profesyonel Koçluk Sertifika ve Bütünsel Koç Mentorlük Programı” nın eş geliştiricisi, eğitmeni ve mentörlüğünü yürütmekteyim.

Kişisel gelişim, doğa sporları ve ahşap oyuncak yapımı hobilerimin arasındadır.