Yolda Kal, Koçluk Al


Programın amacı:

‘’Durgun denizde kaptan yetişmez.’’ Atasözünü çok sever, çok kullanırız.  Koçluk mesleğinin eğitimini alan meslektaşlarımın bekleyerek gelişimlerine katkı sağlayamayacaklarını, aldıkları eğitimleri tecrübe edinerek geliştireceklerini düşündük.  Biliyoruz ki koçluk eğitimini alan, mesleğe giriş yapan her koç heyecan içerisindedir. Eğitimi bittiği gibi bir adım atıp mesleğine başlamak ister. Bir yanda öğrendiklerini pekiştirmek adına seanslar yapmayı düşünürken, bir yandan da nasıl müşteri bulacağım diye düşünür. Başlangıçta müşteri bulamamın vermiş olduğu motivasyon düşüklüğü kişinin mesleğe bakış açısını değiştirebilir. Biz Ctos Akademi olarak meslektaşlarımızın bu heyecanına ortak olmak, motivasyonlarını yüksek tutmak adına ‘’Yolda Kal Koçluk Al.’’ Projesini hayata geçirdik. İlk başta yazdığımız atasözündeki gibi bekleyerek kimsenin gelişim alanlarının farkına varamayacağını biliyoruz. İşte bu yüzden bu program sizin gelişim yolculuğunuzda size eşlik edecek ve bu alanda geliştirmeniz gereken alanları fark etmenize yardımcı olacaktır.  Program içerisinde müşteri bulup seanslar yapabileceksiniz. Seans yaparken sizi izleyen mentörlerimizden alacağınız geri bildirimler koçluk beceri ve yetkinliğinizi arttırmış olup, gelişim yolculuğunuza da katkı sağlayacaktır. Aynı program içerisinde müşteri ve gözlemci olarak da koçluk seanslarını canlı canlı izleme şansınız olacaktır. Program bitiminde seanslar yapmış, seans izlemiş tecrübeli ve daha özgüvenli bir koç olarak mesleğinizi yapabileceksiniz. Bu proje uluslararası koçluk standartlarına göre tasarlanıp beceri ve yetkinliklerinizi de geliştirmek adına sizlere sunulmuştur.

Kimler Katılabilir?

Koçluk mesleğine gönül vermiş, mesleğinde ilerlemek isteyen tüm koçlar katılabilir. Temel koçluk eğitimini tamamlamış, heyecan ve tutku içerisinde bir an önce seanslar yapma arzusunda olan herkes katılabilir.

Modülün Kazanımı:

Program bitiminde kendine güvenen, seans tecrübeleri yaşayan, mesleğini istediği şekilde icra eden bir koç olabilirsiniz.  Dinlediğiniz ve yaptığınız seanslardan gözlemlediğiniz farklılıkları kendi yetkinliğinizle birleştirip, gelişiminize katkı sağlamış olacaksınız.

 

Kayıt formu için tıklayın