Nazlı Eda YAVUZ ÇİÇEK

Psikolog, Profesyonel Koç

Saint-Benoit Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji bölümünü ve New York University Coaching, Leadership and Organizational Development programlarını tamamlayarak İnsan Kapitali Yönetimi Uzmanı unvanını almıştır.
Fransız Transaksiyonel Analiz Birliğinden aldığı eğitimler sonrasında Türkçe jargon yaratma çalışmalarında Uzm. Kl. Psikolog Nilgün Sağlam’ın çeviri ekibinde görev almıştır.
Amerika’da bulunduğu dönemde Business Success Coach Network grubuna katılarak 6 dil olarak Türkçeyi ve o dönemde 17 ülke olarak Türkiye’yi katmıştır.
2013 Kasım ayı itibari ile Türkiye Bölgesi Sertifikalı Birkman Kullanıcıları Ülke Koordinatörlüğüne atanmıştır (BUG Koordinatörü). Mayıs 2015 itibari ile Kıdem Sertifikalı Birkman Danışmanı unvanını kazanmıştır. Halen Birkman Metodu Türkçe dil validasyon çalışmalarını yürütmekte, Birkman Metodu eğitim ve süpervizyonları vermektedir. 2022’de Birkman International ortaklığıyla Birkman Türkçe sistemini yaratmıştır.
2019-2021 yılları arasında AC Türkiye Derneğinin uluslararası akreditasyonuna sahip Koçluğun Psikolojik Sınırları eğitimini ve süpervizyon modelini yaratmıştır. 2021 Ağustos ayı itibariyle de KPS eğitim ve süpervizyonlarını sunmaya devam etmektedir. Türkiye’nin ilk koçlara yönelik Koçluk Algısı araştırmasını 286 profesyonel koça ulaşarak tamamlamıştır. Araştırma sonuçlarıyla ilgili çalışmalarını International Society for Coaching Psychology’in kurucu direktörlerinden Prof. Ho Law ile devam ettirmektedir.